english version  
Mediton - Oficyna Wydawnicza
Strona główna Czasopisma Książki Konferencje i zjazdy Aktualności Mediton Kontakt  
   Konferencje i zjazdywersja do druku

  Archiwum
OTORYNOLARYNGOLOGIA
VIII Konferencja Naukowo-Szkoleniowa
Kraków, 19 - 20 września 2010


Drogie Koleżanki i Koledzy!

 

Już po raz ósmy zapraszam Państwa do wspólnego spędzenia czasu na sesjach naukowo-szkoleniowych i spotkaniach towarzyskich organizowanych w ramach corocznych konferencji “Otorynolaryngologia”. W bieżącym roku po raz pierwszy impreza odbędzie się poza Łodzią – w przepięknej dawnej stolicy Polski – Krakowie. Jest to związane z chęcią połączenia naszej krajowej Konferencji z międzynarodowym jubileuszowym Sympozjum Audiologicznym organizowanym przez International Association of Physicians in Audiology (IAPA), które zostało powołane właśnie w Krakowie, dokładnie 30 lat temu, w trakcie odbywającego się wtedy światowego zjazdu otorynolaryngologów.

 

Zwyczajowo tematyka Konferencji „Otorynolaryngologia 2010” potraktowana jest bardzo szeroko. W pierwszym dniu odbędą się sesje główne – rynologiczna, chirurgiczno-onkologiczna, a także sesja plenarna pro i kontra. Drugi dzień Konferencji, będący jednocześnie pierwszym dniem międzynarodowego Sympozjum IAPA2010, poświęcony będzie zagadnieniom audiologicznym. Mam nadzieję, że udział wielu wybitnych laryngologów i audiologów z zagranicy, których wykłady będą symultanicznie tłumaczone na język polski, spełni Państwa oczekiwania odnośnie naukowego poziomu Konferencji.

 

Dla osób chętnych istnieje możliwość uczestniczenia, za niewielką dopłatą rejestracyjną, w dwóch kolejnych dniach obrad Sympozjum IAPA2010. Niektóre z tych obrad, w szczególności sesje dotyczące uszkodzeń słuchu spowodowanych hałasem, będą miały zapewnione symultaniczne tłumaczenie.

 

Zapraszam do zapoznania się ze wstępnym programem obu Konferencji zawartym w tym komunikacie i wyboru najbardziej odpowiadającego Państwu wariantu uczestnictwa.

 

Obrady będą się odbywać w hotelu Qubus, położonym przepięknie nad Wisłą, w którym po sesjach będzie można rekreacyjnie spędzić czas w wyposażonym w basen centrum Spa.

 

Serdecznie zapraszam do Krakowa!

 

  

Prof. dr hab. med. Mariola Śliwińska-Kowalska

Przewodnicząca Konferencji „Otorynolaryngologia Kraków 2010”

President of the XVth Anniversary Symposium in Audiological Medicine IAPA2010Strona główna | Czasopisma | Książki | Konferencje i zjazdy | Aktualności | Mediton | Kontakt

Copyright © 1996-2023 Oficyna Wydawnicza MEDITON | Wszelkie prawa zastrzeżone.